...Gençlik PayaşıM...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Nasrettin hoca ve Komşusu

YazarMesaj
Mic-TrAmP
YöNeTiCi
YöNeTiCi
Mic-TrAmP

Erkek
İş/Hobiler : Web site kurumu, Futbol , Pc

Nasrettin hoca ve Komşusu Empty
MesajKonu: Nasrettin hoca ve Komşusu   Nasrettin hoca ve Komşusu Icon_minitimePaz Şub. 08, 2009 11:52 am

Bir gün bardaktan boşanırcasına yağmur yağarken, Nasreddin Hoca daevinin penceresinde oturarak sokağı seyrediyormuş. Bir ara dostlarındanbirini, cüppesinin eteklerini beline dolayarak koşa koşa evine giderkengörmüş ve pencereyi açarak seslenmiş:

"İnan olsun ki çok ayıp! Senin gibi aklı başında, olgun bir adam, Allah'ın rahmetinden kaçar mı?"

İçinden Hocaya hak veren adamcağız, bu sefer ağır ağır yürümeyebaşlamış; fakat tepeden tırnağa ıslanmış olarak evine varınca, Hocanınoyununa uğradığını anlamış.

Günün birinde Hoca yolda yağmura tutulmuş; koşar adım evine yönelmiş.Birkaç gün önce kendisiyle alay ettiği ahbabının evi önünden geçerkenadamcağız taşı gediğine koymanın tam zamanı diyerek, evin penceresindenHocaya bağırmış:

"Hocam, Hocam, Allah'ın rahmetinden niçin kaçıyorsun, ayıp değil mi sana?"

Hoca, hiç istifini bozmadan koşmaya devam ederek şu cevabı vermiş:

"Hay anlayışsız, hay!... Ben rahmetten kaçmıyorum; tam tersine yere düşen rahmetleri çiğnememek için koşuyorum!"
http://www.bitanem-b.tr.gg

Nasrettin hoca ve Komşusu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Nasrettin Hoca Fıkraları karışık