...Gençlik PayaşıM...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

İşletim sistemi bölümünde uyulması gereken kurallar

YazarMesaj
Mic-TrAmP
YöNeTiCi
YöNeTiCi
Mic-TrAmP

Erkek
İş/Hobiler : Web site kurumu, Futbol , Pc

İşletim sistemi bölümünde uyulması gereken kurallar Empty
MesajKonu: İşletim sistemi bölümünde uyulması gereken kurallar   İşletim sistemi bölümünde uyulması gereken kurallar Icon_minitimeSalı Şub. 10, 2009 8:54 pm

1: Bölümle alakası olmayan mesaj atmak yasaktır. (Alım-satım, Program İstek, Sürücü istek, vs) Bunlarla ilgili bölümler mevcuttur.

2: Yeni bir konu açarken açıklayıcı olun. 'Yardım, Pleaseeeee, Help me, Yokmu bakan" vs abuk subuk başlıkta açılan mesajlar kilitlenecektir.

3: Başlıklarınız açıklayıcı olmak zorundadir. Format olarak

Konu Başligi : Problem: Format Atma (Buraya probleminizi yazın)
Konu Aciklamasi : Windows XP Service Pack 2 (Buraya kullandiginiz işletim sistemini ve versiyonunu yazın)
Mesaj : Windows XP Kurulum esnasinda Format çekmeyi onaylamıyor. Sürücü kilitli hatasını veriyor. Bu konuda ne yapabilirim? (Burada sorununuzu tam olarak belirtin.)

4: Windows icin bircok problem hakkında dokumanlar yazılmıştır. Bunlara ulaşmak için Sabit Başliklara ve ARAMA seçeneklerine bakınız.

5: Windows ile ilgili herhangi bir sorununuzu yazarken daha sağlıklı yardım almak için detaylı bilgi vererek gerekli açıklamaları tam yapınız.

6: Mesaj atmadan önce mutlaka arama yapınız, bir çok konununun yanıtı defalarca verildi...

7: Bir döküman veriyorsanız kendiniz yazmadığınuz sürece MUTLAKA KAYNAK GÖSTERİNİZ.

8: Mesajlara yazılan cevaplara benzer veya aynı yanıtları yazmak yasaktır.(Anketler hariç)

9: Kurallara aykırı bir mesaj yada konu başlığı görürseniz derhal yetkili moderatör ve yöneticiye başvurunuz.

10: Aynı mesajdan birden fazla atmak yasaktır. Sorunlar hakkında bilginiz yoksa boş mesajlar atmayınız.

11: Çözülmüş sorun üzerine ekstradan boş mesajlar atmayınız.

12: Sorulan sorular ne olursa olsun karşınızdakini rencide edici, kırıcı, aşağılayıcı mesaj atmayınız.

13: Attığınız mesajı takip ediniz, ve gelişmelerden haberdar olunuz.

14: Sorularınızı özelden sormayınız. Açıklayıcı bir şekilde tüm kullanıcılara hitap edercesine yardım isteyiniz. Aksi taktirde cevap alamayacaksınız.

15: Bu kurallara uymayanlar önce uyarılacak ve mesajlari silinecek, tekrarı halinde yönetici arkadaşlar ilgilenecek.

16: Verilen cevaplarda arkadaşa katılıyorum gibi yada verilen cevaplara paralel olarak yazılan hiçbir faydası olmayan mesajlar silinmektedir.

17: Genel Forum Kurallarına uyunuz.

18: Windows, bilgisayar, network, vb. gibi her türlü konu ile alakalı döküman, bilgi, paylaşımlar yeni açılan dökümanlar bölümüne açılmalıdır.
http://www.bitanem-b.tr.gg

İşletim sistemi bölümünde uyulması gereken kurallar
1 sayfadaki 1 sayfası