...Gençlik PayaşıM...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

kevin carter!!! Bir fotograf hayati nasil degistirir? Kelimelerin bittigi an!!!

YazarMesaj
ByMiLiTaN
YöNeTiCi
YöNeTiCi
ByMiLiTaN

Erkek

kevin carter!!! Bir fotograf hayati nasil degistirir? Kelimelerin bittigi an!!! Empty
MesajKonu: kevin carter!!! Bir fotograf hayati nasil degistirir? Kelimelerin bittigi an!!!   kevin carter!!! Bir fotograf hayati nasil degistirir? Kelimelerin bittigi an!!! Icon_minitimeSalı Şub. 10, 2009 4:43 pm

Aşağıdaki fotoğraf , Kevin CARTER'in , 1994 te Pulitzer ödülünü kazanmış bir fotoğrafı...

kevin carter!!! Bir fotograf hayati nasil degistirir? Kelimelerin bittigi an!!! Kevin_carter

Sudanlı aç bir çocuğun incecik siyah teni, narin kemikleri ve güneşten pişmiş öne eğik başı. Küçük kızın açlıktan bir adım daha atacak gücü kalmamış. Yere kapaklanmış, emekleyerek bir kaç kilometre ilerideki yardım kampına gitmeye çalışıyor. Biraz arkasında ise bir akbaba sabırla bekliyor. Ölse de yesem diye.
Ve küçük kız için inanılmaz bir fırsat doğuyor: Küçük kızı kurtarabilecek bir insan olayı görüyor ve yanına yaklaşıyor. Ve işte zamanın durduğu an:
Kızın bu halini gören gazeteci Kevin Carter, fotoğraf makinesi ile bu anı donduruyor ve çektiği bu fotoğrafla hayalindeki Pulitzer ödülünü 1994 yılında alıyor.
Fakat, kız çocuğuna yardım etmeden orayı terkediyor.. >
Ödül kazanan bu fotoğraf, refah içinde yaşayan insanları sarsıyor.. Açlıkla mücadeleye ve açlıktan ölümlere karşı çalışmalara destek olanlar gittikçe çoğalıyor..
Ancak , Kevin CARTER, açlık nedeniyle ölüm halinde olan ve biraz sonra bu akbabaya yem olacak çocuğu kurtarmadığı için çok ağır eleştiriler alıyor.Kevin CARTER ise , kendisinin o anı tesbit eden bir profesyonel olduğunu ,ve o çocuğa yardım etmek gibi bir görevi olmadığı şeklinde savunuyor..
Ancak vicdanı onu rahat bırakmıyor..Açlıktan ölmekte olan çocukların peşine takıldığını ve onu kovaladığını söyleyecek kadar ağır bir ruhsal bunalıma sürükleniyor....
Ve sonunda daha fazla vicdan azabına dayanamayıp, 27 Temmuz 1994 te , bahçe sulama hortumunu araba egzostuna baglayıp gaz ile boğularak kendini öldürüyor...

İşte ,ünlü resim ve resmin öyküsü... Siz ne düşünüyorsunuz?

kevin carter!!! Bir fotograf hayati nasil degistirir? Kelimelerin bittigi an!!!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ******'ün Hayatı
» Sinekler duvarda nasıl yürüyor
» İfrad haccı nasıl yapılır
» Kıran haccı nasıl yapılır
» Umre nedir, nasıl yapılır